Często zadawane pytania

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku 14-18 lat, licząc rocznikowo. Czyli wszyscy urodzeni w latach 2002, 2003, 2004, 2005, 2006. Każdy z członków zespołu musi spełniać to kryterium wieku. Zespół może liczyć od 2 do 5 osób. 

O czym mają być filmy?

Temat tegorocznego konkursu brzmi: „Zostańmy w kontakcie”. Oczekujemy na filmy, które poruszać będą profilaktykę zapobiegania agresji, przemocy, stosowania środków psychoaktywnych (narkotyków, dopalaczy), nadużywania alkoholu itd. Dopuszczalna jest wszelka interpretacja tematu odnosząca się do znaczenia relacji w zapobieganiu wyżej wymienionym zjawiskom,

Czy nagroda będzie jedna na zespół czy dla każdego członka zespołu?

Każdy członek zwycięskiego zespołu otrzyma swoją własną nagrodę. W przypadku zajęcia przez zespół 1 miejsca – każdy członek zespołu otrzyma iPhona SE (2020). W przypadku drugiego miejsca iPhona 7. W przypadku trzeciego miejsca, swój aparat InstaxMini 11

Ile mają trwać filmy?

Przesłane filmy nie mogą trwać krócej niż 60 sekund, ani dłużej niż 300 sekund. Filmy trwające 59 sekund oraz 301 sekund nie spełniają kryterium konkursu. 

Jakie materiały mogę wykorzystać do filmu?

Do filmu możecie wykorzystać wszystkie materiały jakie nagracie samodzielnie oraz te które dostępne są za darmo w Internecie lub innych miejscach. Możecie także kupić jakieś materiały. Na wszystko co jest wykorzystane w Waszym filmie musicie mieć prawa autorskie. Jest to ważne zwłaszcza przy zamieszczaniu filmów na YouTubie, który wycisza ścieżkę dźwiękową, gdy algorytm wykryje użycie jakiejś popularnej piosenki. Może to znacząco wpłynąć na wynik głosowania. 

W jaki sposób przesłać film?

Filmy możecie przesyłać poprzez formularz na naszej stronie: https://www.pozytywnespoleczenstwo.pl/konkurs/formularz/

Czy osoby niepełnoletnie też mogą wziąć udział w konkursie?

Tak, w konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie, jednakże wtedy to rodzice podpisują za nich zgodę na przetwarzanie danych osobowych i przekazanie praw autorskich. 

Czy zespół ma się składać z uczniów jednej klasy/szkoły?

Zespół nie musi się składać z jakiejkolwiek grupy formalnej, członkiem zespołu może być twój kolega z klasy, koleżanką poznana na wakacjach, młodsze rodzeństwo albo sąsiad. Ważne, aby wszyscy członkowie zespołu spełniali kryterium wieku. 

Czy od nagród musimy odprowadzić podatek?

Od nagród trzeba odprowadzić podatek, jednakże zrobimy to my w imieniu zwycięzców. Osoby nagrodzone nie musza się tym przejmować. 

W jaki sposób otrzymamy nagrody?

Nagrody wyślemy kurierem do zwycięzców, lub będą do odebrania osobiście w Warszawie, o ile pozwolą na to obowiązujące przepisy prawa.

Gdzie znajdę zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz przekazanie praw autorskich?


Tutaj RODO
 oraz tutaj przekazanie praw autorskich.